مؤسسه آلمانی نورمانگ - DIN

Deutsches Institut für Normung

مؤسسه آلمانی نورمانگ
درباره DIN
DIN، مؤسسه استاندارد سازی آلمان، هنجارها و استانداردها را به عنوان خدماتی به صنعت، دولت و جامعه به عنوان یک کل توسعه می دهد. یک انجمن غیرانتفاعی ثبت شده، DIN از سال 1917 در برلین مستقر است و در همان سال با "صنایع Normenausschuss der deutschen (NADI)" تاسیس شد. وظیفه اصلی DIN همکاری نزدیک با سهامداران خود برای توسعه استانداردهای مبتنی بر اجماع است که الزامات بازار را برآورده می کند. حدود 26000 کارشناس مهارت ها و تجربیات خود را در فرآیند استانداردسازی مشارکت می دهند. با توافق با دولت فدرال آلمان، DIN سازمان استاندارد ملی تایید شده ای است که منافع آلمان را در سازمان های استاندارد اروپایی و بین المللی نمایندگی می کند. نود درصد از کارهای استانداردی که اکنون توسط DIN انجام می شود ماهیت بین المللی دارد.

 

DIN مخفف چیست؟
DIN مخفف "Deutsches Institut für Normung" است که به معنای "موسسه استاندارد سازی آلمان" است. استانداردهای DIN نتایج منتشر شده از کار DIN هستند. DIN در 18 مه 1917 به عنوان "Normalienausschuss für den allgemeinen Maschinenbau" (تقریباً "کمیته استانداردسازی برای مهندسی مکانیک به طور کلی") تأسیس شد. از آن زمان تاکنون، چندین تغییر نام داشته است، مانند محصولاتش - در اصل، استانداردهای آلمانی "Deutsche Industrie-Normen" یا "استانداردهای صنعتی آلمان" نامیده می شدند. تا دهه 1970 بود که نام "DIN" به نماد رسمی استانداردسازی فنی در آلمان تبدیل شد.

 

DIN چه می کند؟
DIN خدماتی را برای همه ذینفعان در استانداردسازی با خدمت به عنوان محل ملاقات نمایندگان صنعت، بازرگانی، مصرف کنندگان، صنوف، سایر ارائه دهندگان خدمات، سازمان های تحقیقاتی، موسسات بازرسی فنی و مقامات دولتی ارائه می کند. در DIN ذینفعان دور هم می نشینند تا استانداردهای مبتنی بر اجماع را ایجاد کنند که نیازهای بازار را برآورده می کند. با توافق با دولت فدرال آلمان، DIN از سال 1975 به عنوان سازمان استاندارد ملی شناخته شده است که منافع آلمان را در سازمان های استاندارد اروپایی و بین المللی نمایندگی می کند.

 

اعضای DIN چه کسانی هستند؟
DIN نزدیک به 1800 عضو دارد، از جمله شرکت‌ها، انجمن‌ها، مقامات دولتی و سایر سازمان‌ها از صنعت، تجارت، تجارت و تحقیقات. اعضای DIN از طریق هزینه های خود به پشتیبانی از استانداردسازی کمک می کنند و نقش فعالی در فرآیند تصمیم گیری ایفا می کنند.

استاندارد چیست؟
یک استاندارد فنی نشان دهنده وضعیت فناوری است که در یک فرآیند مبتنی بر اجماع سازماندهی شده توسط یک سازمان استاندارد تعیین می شود. استانداردها مشخصات کلی و یا جزئیات را برای محصولات، رویه ها و خدمات به طور یکسان تعیین می کنند. DIN EN 45020 اصطلاح "استاندارد" را اینگونه تعریف می کند: "سندی که با اجماع ایجاد شده و توسط یک نهاد شناخته شده تأیید شده است که برای استفاده متداول و مکرر، قوانین، دستورالعمل ها یا ویژگی هایی را برای فعالیت ها یا نتایج آنها با هدف دستیابی به اهداف ارائه می دهد. درجه بهینه نظم در یک زمینه معین».

 

نمونه ای از استانداردهای DIN

DIN 476.. 1922 DIN 476 فرمت های کاغذ (DIN A 4، A 3 و غیره) منتشر شد
اندازه های کاغذ بین المللی (اکنون ISO 216 یا DIN EN ISO 216)
DIN 946.. تعیین ضریب اصطکاک مجموعه های پیچ و مهره در شرایط مشخص
DIN 1451.. حروفی که توسط راه آهن آلمان و در علائم راهنمایی و رانندگی استفاده می شود
DIN 31635.. آوانویسی زبان عربی
DIN 72552.. شماره ترمینال برقی در خودرو

 

 نویسنده : Mohsen Lotfi Someie / منبع : DIN Germany

آدرس

دفتر اداری: شهر قدس ، ابتدای 45 متری ساختمان رز آبی ، ورودی C، ط 3 واحد 1
دفتر کارخانه: شهر قدس ، بلوار امام زاده مجتمع صنعتی 47 واحد 2

تلفن:

دفتر اداری: 46846236-021 و 46846421-021
دفتر کارخانه: 46069694-021

ایمیل

info@aramakco.com
sales@aramakco.com