انجمن آمریکایی آزمایش و مواد - ASTM

 American Society for Testing and Materials


ASTM International که در سال 1898 سازماندهی شد، یکی از بزرگترین سازمان های توسعه دهنده استانداردهای بین المللی در جهان است. در ASTM International، تولیدکنندگان، کاربران، مصرف‌کنندگان و سایرین از سرتاسر جهان برای توسعه استانداردهای اجماع داوطلبانه به یکدیگر ملحق می‌شوند. استانداردهای ASTM تحت فرآیندی توسعه می‌یابند که اصول توافقنامه تجاری موانع فنی سازمان تجارت جهانی را در بر می‌گیرد. فرآیند توسعه استانداردهای ASTM باز و شفاف است و به افراد و دولت‌ها اجازه می‌دهد تا مستقیماً و به عنوان یکسان در یک تصمیم اجماع جهانی شرکت کنند.

 

استانداردها
سی هزار عضو ASTM از 125 کشور، تخصص فنی خود را برای توسعه 12000 استاندارد بین المللی ASTM به ارمغان می آورند. این استانداردها در سراسر جهان مورد استفاده و پذیرفته شده اند و حوزه هایی مانند فلزات، رنگ ها، پلاستیک ها، منسوجات، نفت، ساخت و ساز، انرژی، محیط زیست، محصولات مصرفی، خدمات و دستگاه های پزشکی و الکترونیک را پوشش می دهند.

 

توسعه استانداردها
فرآیند باز توسعه استانداردهای ASTM یکی از دلایلی است که چرا طیف وسیعی از صنایع کار توسعه استانداردهای متنوع خود را در ASTM International انجام داده‌اند.
متخصصانی از سراسر جهان در سیستم ASTM شرکت می کنند که تخصص فنی را به رسمیت می شناسد، نه کشور مبدا. در هسته استاندارد ASTM، تقریبا 50 درصد از استانداردهای ASTM در خارج از ایالات متحده با سطح بالایی از کیفیت فنی توزیع شده است.
برای تسهیل ورودی گسترده جهانی، ASTM International از فناوری‌های آنلاین استفاده می‌کند که مشارکت آزاد و پاسخگویی به نیازهای صنعت را تشویق می‌کند. آنها شامل انجمن های توسعه استانداردهای مبتنی بر اینترنت است که امکان دسترسی 24 ساعته در سراسر جهان، رای گیری آنلاین، صورت جلسات و قالب های الکترونیکی، جلسات مجازی و روش های پیشرفته توزیع را فراهم می کند.

 

خدمات ASTM International
علاوه بر این فضای توسعه استانداردهای سازگار، ASTM International خدماتی را ارائه می دهد که دانش و کاربرد استانداردها را گسترش می دهد. برنامه های ASTM شامل سمپوزیوم ها symposia، برنامه های تست مهارت، انتشارات در قالب های مختلف و دوره های آموزشی فنی است. ASTM یک مجله ماهانه به نام Standardization News منتشر می کند که موضوع توسعه استانداردها را در سراسر جهان پوشش می دهد.

 

استفاده از استانداردها
استانداردهای ASTM International در تحقیق و توسعه، سیستم های کیفیت، تست و پذیرش محصول و معاملات تجاری در سراسر جهان استفاده می شود. آنها اجزای جدایی ناپذیر استراتژی های تجاری رقابتی امروزی هستند.

 

کتاب سالانه ASTM

کتاب سالانه استانداردهای ASTM برای فولاد شامل 8 جلد است. این شامل طبقه بندی های استاندارد ASTM، راهنماها، شیوه ها، مشخصات، روش های آزمون و اصطلاحات و مواد مرتبط مانند پیشنهادات است. این اصطلاحات به شرح زیر در مقررات حاکم بر کمیته های فنی ASTM تعریف شده است.

 

کاورها:

لوله، لوله و اتصالات فولادی
صفحات فولادی برای ساختار عمومی
صفحات فولادی دیگ بخار و مخازن تحت فشار
فولادها برای استفاده در سازه ماشینی
فولاد برای مقاصد خاص

 

داده های زیر برای هر استاندارد آورده شده است:

شماره و سال استاندارد
مقطع تحصیلی
ترکیب شیمیایی
خواص مکانیکی (نقطه تسلیم، استحکام کششی، بریدگی)
در صورت مفید بودن، نوع فولاد، روش ساخت، ضخامت صفحه، عملیات حرارتی و سایر داده ها شرح داده می شود.

 

 نویسنده : Mohsen Lotfi Someie / منبع : WERMAC

آدرس

دفتر اداری: شهر قدس ، ابتدای 45 متری ساختمان رز آبی ، ورودی C، ط 3 واحد 1
دفتر کارخانه: شهر قدس ، بلوار امام زاده مجتمع صنعتی 47 واحد 2

تلفن:

دفتر اداری: 46846236-021 و 46846421-021
دفتر کارخانه: 460698694-021

ایمیل

info@aramakco.com
sales@aramakco.com